Munka-magánélet
Gyakorlati információk munkáltatóknak és munkavállalóknak
Küldetés
Kezdőlap   »   Munkáltatóknak   »   Az Év Családbarát Vállalata

Az Év Családbarát Vállalata

 Képgaléria  Videó galéria  Korábbi gáláink  Támogatom   Pályázom 

 

A Három Királyfi, Három Királylány Mozgalom a rendelkezésére álló eszközeivel szeretné ösztönözni a vállalati szféra résztvevőit arra, hogy a családbarát szemléletű vállalati működést meghonosítsák és terjesszék.

Ezért alapította 2013-ban Az Év Családbarát Vállalata- díjat, amelynek szakmai gondozója a Balansz Intézet.

Az Év Családbarát Vállalata pályázat mára egyik fokmérője annak, mennyire áll készen a vállalat a következő évek munkaerő piaci kihívásaira.

Az emberarcú és családbarát vállalati kultúra, a felhatalmazó, bizalmon alapuló vezetői (mentori) szemlélet, a rugalmas munkaszervezés alapvetésekké válnak a ma és a holnap munkaerő piacán.

Az idő és az élet igazolta, akár jobb vagy rosszabb idők, hirtelen ránk zúduló krízis helyzet, vagy speciális, extrém munkaerőpiaci környezet közepette dolgozunk a családbarát vállalatok adaptív, rugalmas, összetartó közösségként jobban teljesítenek, mint a többiek. Azok a szervezetek, ahol megtanultak már közösségként alkotni zászlóshajóként mutatják az irányt és a bevált jó gyakorlatokat mindenkinek. Díjazottaink, a Balansz Közösség tagjai olyan családbarát vállalatok, akik képesek ilyen példaként elöljárni és nyitottak egymástól tanulni.

Az Év Családbarát Vállalata - mentor szervezetek

Családbarát Vállalat - címet nyertek és díjazottak - 2013-2023

Célunk az „Év Családbarát Vállalata” Díj és a Családbarát Vállalat cím adományozásával, hogy a vállalatok családbarát szemléletének elismerésén keresztül értéket teremtsünk.

A pályázatot három kategóriában hirdetjük meg: kis-, közepes-, és nagyvállalatok számára.

A díj kategóriái:

  • Az Év Családbarát Vállalata” - díj: A kategória győztesek nyerik el.
  • Családbarát Vállalat – különdíj”: A győztesek mellett a szakmai zsűri előterjesztése alapján az újszerű ötleteket, egyedi megoldásokat különdíjakkal értékeljük.
  • Családbarát Vállalat” cím: A zsűri előterjesztése alapján ítéljük oda az arra érdemes szervezeteknek.

A díjat és a címet nyert vállalatok használhatják kommunikációjukban a kapott logót, oklevelet.
A kategória győztesek a logó használat és az oklevél mellett egy szobrot kapnak.
Az első díj-szobrot B. Kopp Judit alkotta, amely egyszerre jelenítette meg a családot és átvittebb értelemben a gondoskodást, támogatást.
2019-ben egy fiatal művészt, Koleszár Ferencet kérte fel az alapítvány vezetése a díj megalkotására. A szobrot a gyermekrajzok koronás fői ihlették, a forma különböző nézeteiben korona variációk tűnnek elő, mellyel adott év kategória nyerteseit jutalmazzuk. 

Mozgalmunknak fontos célkitűzése, hogy a már meglévő jó gyakorlatokat minél szélesebb körben meg tudja mutatni, ezért széles nyilvánosságot biztosítunk az általunk megismert és hitelesnek talált szervezetek számára, hogy jó gyakorlataikat bemutathassák. Közülük kerülnek ki azok a Mentor Szervezetek, akik szakmai támogatásukkal is segítik a jó gyakorlatok terjedését.

Az Év Családbarát Vállalat Díjat, a Családbarát Vállalat címeket nagyszabású Családbarát Vállalat Gálánkon adjuk át, melyre meghívást kap számos vállalatvezető és a sajtó.

Mivel minden évben sok nagyon színvonalas pályázat érkezik hozzánk, sokszor a kategória győztes megállapítása nagyon komoly feladat a zsűri számára, ezért Családbarát Vállalat címet nyer minden vállalat, akit a szakmai zsűri erre alkalmasnak ítél a beadott pályázat alapján.

Mind a fődíj és a külön díj, mind a cím egy évre szól és komoly teljesítményt értékel a vállalatoknál.

A zsűrizés szempontjai:

  • A szervezet aktívan foglalkozik azzal, hogy ember- és családbarát kultúrát alakítson ki, odafigyel kisgyermekes munkavállalóira;
  • elkötelezett abban, hogy innovatív módon fejlessze családbarát működését, figyelemmel van a környező trendekre;
  • saját szektorában példaértékű;
  • a szervezeti kultúrának része a munka-magánélet egyensúly fenntarthatósága, amennyiben erre lehetőség van, él az atipikus vagy rugalmasabb munkaszervezési formákkal;
  • a szervezet vezetése interakcióban, kölcsönös információcserében van a munkatársakkal, az innovációkat a lehetőségek mellett az igényekhez igazítja.

A jelenlegi helyzet megismerése mellett azt a folyamatot is értékeljük, mely során a szervezet családbarát vállalati kultúrája fejlődik. A meghozott és a tervezett intézkedések reagálnak a munkatársak jelzéseire, visszajelzéseire, a vállalat lehetőségei szerint támogatja a családokat és a gyermekvállalást.


2020 Három Királyfi Három Királylány Alapítvány - Minden Jog Fenntartva
Honlapkészítés: Eastside Informatika